איגרת אישית לחברים מיו"ר האיגוד פרופ' אבישי אליס

שבוע טוב חברים,
אנחנו בפתחו של שבוע חדש של מאבק בקרונה. ואנחנו, הרפואה הפנימית בקו החזית של המאבק הזה.
לבנו היום עם חברינו דרור דיקר. דרור יקירי – אתך באבלך הכבד על מות אמך. אתה דוגמא ומופת לכולנו בימים אלה ונותן לנו כח ואמונה בצדקת הדרך.
אני בקשר רציף ויומיומי עם רבים מכם. לשמחתי הרבה, רובם ככולם  מגיבים לאירוע הזה בשליטה מלאה ומסרבים להיות חלק מאווירת ההיסטריה שמאפיינת אחרים. דווקא אנחנו, מפקדי וחיילי החזית הראשונה, מתייחסים למצב באופן מקצועי, פותרים בעיות בשיקול דעת, הופכים עולמות כדי לא לוותר על אף חולה, וכמו בקרב – גם תוך כדי נטילת סיכונים גדולים. אני שומע על נתינה שיש בה מסירות והקרבה שאין כדוגמתם.
אנחנו מגבים את משרד הבריאות ונרתמים לביצוע הנחיותיו ובד בבד אנחנו יודעים להעביר לידיעת מנהלי המשרד מידע קבוע אודות המצב במחלקות הפנימיות והצרכים בשטח ופועלים על מנת לקבל את המירב הניתן.
אם היינו צריכים הוכחה שהרפואה הפנימית היא עדיין מלכת הרפואה אז המצב הנוכחי הוא ההוכחה הניצחת לכך. ומכאן – אנחנו נדאג שמערכות הבריאות, הממשלה והאזרחים ידעו זאת ויסייעו לנו לחזק את המערכים והיכולות שלנו גם בעיתות שגרה.
בהזדמנות זאת אני מבקש לברך על התקשורת הטובה המתקיימת דרך הקבוצה הזו. החלפת המידע, הדיונים המקצועיים, החיזוקים אינם מובנים מאליהם והם חשובים בשימור הכוח שלנו כאיגוד וכפרטים. אני מזמין כל אחד ואחת מכם לפנות אלי, גם באופן פרטי, בכל שאלה או רעיון נוספים לפעולות האיגוד בעת הזו.
חשוב מאוד שתמשיכו לעדכן בכל הנדרש. אנחנו קוראים כל מילה שלכם ובונים דרככם את תמונת המצב.
בתקווה לשבוע רגוע ככל שניתן,
אבישי