"לפחות תבנו לנו עוד מסדרונות"! מחאת 110 מנהלי המחלקות הפנימיות – סוף שבוע חמישי

הודעות האיגוד פורומים פורום "לפחות תבנו לנו עוד מסדרונות"! מחאת 110 מנהלי המחלקות הפנימיות – סוף שבוע חמישי

הדיון הזה מכיל 0 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  מערכת האתר לפני 1 שנה, 3 חודשים.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #6495

  מערכת האתר
  מנהל בפורום

  הם *לא שובתים. לא חוסמים. לא אלימים*, אלא מספרים כבר 5 שבועות את סיפור מחלקותיהם, סיפור קשה של הזנחה מצד ראשי מערכת הבריאות כבר שנים רבות, התעלמות מקוממת של שרי בריאות, שרי אוצר, ראשי ממשלות.

  הם מייצגים כ- 1,300 רופאים במחלקותיהם (כשליש: מומחים, היתר מתמחים), ואת הצוותים הרפואיים כולם אצלם במחלקות, שיש בהן: כ- 3,850 מיטות אשפוז, ובהן כרבע מסך מאושפזי בתיה"ח הכלליים בארץ.
  הם חוזרים ומדגישים כי העומס אצלם קיים 365 יום בשנה, זו לא שפעת החורף, כפי שלא הייתה מגיפת העכברת בקיץ, ואח"כ החצבת בסתיו. כל השנה העומסים גבוהים, בין היתר כיוון שכאשר מתמלאות מחלקות אחרות בבתיה"ח, מועברים החולים העודפים לאשפוז במחלקות הפנימיות, וזהו אחד מסודות המערכת: החולים הללו נספרים בסטטיסטיקה כחולים ממחלקות הלוויין, מהן הגיעו, ולא כמאושפזי הפנימיות, ולכן רק מספרי המאושפזים בפועל, שמופצים לראשונה אי פעם לתקשורת בשבועות האחרונים, הם נתוני האמת, כל היתר פייק ניוז..

  מנהלי המחלקות הפנימיות מזכירים גם כי רבים מהמאושפזים אצלם לא משוחררים, גם אחרי שהטיפול בהם הסתיים, אלא נשארים לאשפוז כפוי ובלית ברירה, כי לא נמצאות להם מסגרות המשך (בעיקר: מוסדות שיקומיים, או מסגרות סיעודיות). הם מהווים נטל עצום על המחלקה, אינם זוכים לטיפול מיטבי וסיכוייהם להסתבך בזיהומים גבוה.

  מנהלי המחלקות הפנימיות מזכירים גם כי בצפיפות הקיימת וגדלה, יש קושי אדיר להימנע מהדבקות ומזיהומים.

  שגרת היום-יום שלהם שוחקת ומפרכת. חסרים במערכת *מאות רופאים מומחים*. העומס על כל רופא עצום ומוגזם. המחירים כבדים:
  מחיר רפואי – פגיעה באיכות הרפואה ובבטיחותה, מחיר כלכלי – בזבוז משאבי המערכת, עקב התארכות האשפוזים בשל חוסר יעילות הטיפול הרפואי, חזרות לאשפוזים, תחלואה גבוהה ותמותה וגם פגיעה באיכות הוראת הרפואה והכשרת דור העתיד – 130 מנהלי המחלקות הפנימיות הם בפועל מחנכי ומורי דור העתיד של הסטודנטים, הסטז'רים והמתמחים המגיעים להתמחות במחלקות הפנימיות כבסיס עבודת הרפואה.

  הם גם מתקוממים כנגד העיסוק המוגזם בעומסים בחדרי המיון (המלר"דים), שהם אמנם שער הכניסה לביה"ח, אבל אינם המערכת האשפוזית עצמה, אלא מושפעים בעיקר ממצב הרפואה בקהילה (מחוץ לכתלי ביה"ח).
  מנהלי המחלקות הפנימיות מקווים שהציבור כבר מבין שתמחור יום אשפוז בפנימית (לעיתים מחיר נמוך ממחיר בילוי יום בצימר!), אינו ריאלי, לא משקף את המציאות, ואם מטרתו להפעיל לחץ, כדי להביא לקיצור משך האשפוז של החולים במחלקות הפנימיות – אז מדובר בכישלון.

  יו"ר האיגוד לרפואה פנימית, פרופ' אבישי אליס, מבקש להעביר מסר כי: "גם הסוס החרוץ ביותר לא יכול יותר לסחוב את העגלה הזו".

  פנינה שלו, דוברת האיגוד לרפואה פנימית

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.