קול קורא: הרשמה לתכנית ענבר – עתודה ניהולית ברפואה מחזור ד’

החלה ההרשמה למחזור ד' של תכנית ענבר, ואני רוצה לעניין אותך בהגשת מועמדות לתכנית.

תכנית 'ענבר – עתודה ניהולית ברפואה' הינה מיזם משותף של משרד הבריאות וארגון מעוז.

ארגון מעוז מפתח מענה לאתגרים הבוערים הניצבים בפני מדינת ישראל בתחום החברתי-כלכלי, באמצעות בניית רשת מנהיגים ומנהיגות המובילים יוזמות ושינויים חברתיים-כלכליים משמעותיים.

תכנית 'ענבר' נועדה לבנות רשת מנהיגות ומנהיגים מכלל חלקי מערכת הבריאות, הפועלים במשותף להובלת שינוי אל מול אתגרי מערכת הבריאות הציבורית בישראל. התכנית שואפת לייצר שפה משותפת סביב אתגרי הליבה של מערכת הבריאות, להגדיל את האמון בין השחקנים הבכירים במוקדי ההשפעה השונים של המערכת, לפתח יכולות ניהוליות ומנהיגותיות, וליצור רשת של מנהיגים המחוללים שינויים משמעותיים במערכת הבריאות.

התכנית, שתחל באוקטובר 2018, תשרי תשע"ט, ותמשך 18 חודשים, מיועדת לקבוצה נבחרת של מנהלות ומנהלים, ומורכבת משלושה נדבכים:

  1. נדבך ערכי-מנהיגותי– נדבך זה עוסק באתגרים החברתיים-כלכליים של מדינת ישראל והשפעתם על מערכת הבריאות, לצד פיתוח המנהיגות האישית, וכן בניית הקבוצה והרשת. בחלק זה נעסוק בהכרת מערכת הבריאות מזוויות שונות ובמהלכו יתקיים חלק בינלאומי של כשבועיים, המורכב משבוע של הכרות ולמידה ממערכת בריאות בארה"ב, ושבוע בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד (HBS).
  2. נדבך אקדמי– תואר MBA עם התמחות במנהל מערכות בריאות בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת תל אביב, שנבנה במיוחד בעבור עמיתי התכנית. את התואר מובילים פרופ' קובי גלזר ופרופ' רוני גמזו.**
  3. נדבך מקצועי-רפואי– התמחות בתפקיד ניהולי באחד מהגופים במערכת הבריאות. נדבך זה יכלול הכשרה ניהולית וכן ליווי אישי התפור למידותיו של העמית.***

* התכנית במימון מלא- המשתתפים לא ידרשו להשתתפות עצמית.

**לבעלי תואר שני ניהולי (MBA, MHA, MPH) יבוצעו התאמות נדרשות.

*** לרופאים מומחים במנהל רפואי ולרופאים שבארגונם לא ניתן לבצע את ההתמחות יבוצעו התאמות נדרשות.

לנוחיותך, מצורף קישור לקול הקורא  لتفاصيل إضافية وللتسجيل، يرجى الضغط على الرابط הכולל גם קישור ל'שאלון ההרשמה', הרשמה למפגש החשיפה וכן מידע על התכנית, הארגון ותהליך המיון.

לתשומת ליבך- ההרשמה לתכנית פתוחה עד לתאריך 02.05.2018, יז' אייר תשע"ח.

בברכה,