רשמים מבית הספר לפנימאים צעירים בהולנד 23-28.6.19: ד"ר עומר א.לבדה

The European School of Internal Medicine

ESIM Summer 2019

3 ימים לאחר בחינת שלב "א" , התקיים קורס ESIM שחיכינו לו, בו נפגשנו 42 מתמחים צעירים ברפואה פנימית מ17 מדינות שונות מרחבי אירופה . בפעם השלישית, בית הספר נערך במרכז תרבות ולימודי מוזיקה בשםAkoesticum  בעיר Eda שבהולנד למשך 6 ימים.

 

הקורס כלל מגוון רחב של הרצאות אינטראקטיביות , סדנאות מעשיות ( כולל שימוש ב US ) , הצגות מקרים בדרך מסקרנת ומעוררת עניין , לצד פעילויות חברתיות . ההרצאות הועברו בצורה מפתחת אופקים ודנו על נושאים חשובים ברפואה פנימית, על הדרכים להתמודד עם מקרים לא קלאסים , איך לתקשר באופן יעיל יותר בעת הצגת מקרה/דיבור מול קהל . כמו כן דנו על תוכניות ההתמחויות במדינות השונות . כל קבוצה מכל מדינה הציגה מקרה קליני מעניין (תוך 10 דקות), ואחד המקרים נבחר לפרסום ב   EJCRIM.

 

היום התחיל מוקדם ב 7:30 עם אימוני ספורט או יוגה ,על מנת להדגיש את החשיבות לשמירת אורח חיים בריא ולמניעת שחיקה . ביום הראשון כל המשתתפים הצליחו לנגן יחד בסקסופון, לאחר תרגול קצר בלבד, ולהיות חלק מהמשמעות של "הרמוניה" ורוח צוות משותפת. ביום השלישי הייתה נסיעה לאמסטרדם שכללה סיורי שיט וארוחת ערב נהדרת ליד חוף פלק , וביום השישי היה טיול אופניים בחיק הטבע ההולנדי וביקור במוזיאון. חברי הקבוצה ממשיכים היום להיות בקשר דרך קבוצת WhatsApp  פעילה .

 

לסיכום , הייתה חוויה מעשירה מאוד ומהנה ביותר.

אני מודה לאיגוד לרפואה פנימית על ההזדמנות להשתתף בתכנית יוצאת מן הכלל .

מועד המפגש הבא מתוכנן לקיץ 6.2020 ויתקיים בספרד באל אסקוריאל . מומלץ בחום .

 

יום למחרת החזרה לארץ, קיבלנו תוצאות בחינת שלב "א" וגם הן היו משמחות .

 

ד"ר עומר א.לבדה , פנימית , המרכז הרפואי שערי צדק .