רשמים מהשתתפותי בבית הספר האירופאי לרופאה פנימית ESIM – 2018 בתאריכים 24-30.07.

  • התארחנו בEde שהולנד במקום בשם Akoesticum מבנה עתיק שבעברו היה בסיס צבאי שהומר למרכז תרבות ולימודי מוזיקה. לאירוע היה מארגן לוגיסטי בשם Erik שלווה אותנו כמעט לאורך כל התוכנית. בהגעתנו למקום קיבל את פנינו אריק שהסביר לגבי האירוע התוכנית ושיבץ עבור כל משתתף חדר שינה. ההסבר לגבי האירוע היה מפורט וברור, התוכנית כללה ארוחת בוקר ערב וצהרים. חדרי השינה היו בסיסיים ביותר אך נוחים, בכל חדר בין שניים עד שלושה משתתפים.
  • התוכנית היום יומית הייתה די מלאה בהרצאות וסדנאות, כך שיום רגיל נמשך משעות הבוקר המוקדמות 7-8 ועד 19 בערב, חלק מהימים היו מאוד עמוסים אך יחד עם זאת מלאי עניין. התוכנית שילבה בין הרצאות קליניות לגבי נושאים רפואיים, נושאים פרה-רפואיים, וסדנאות שקשורות לאומנות ההצגה מול קהל (שימוש בקול, תנועות גוף).
  • הרוב המוחלט של ההרצאות היו מלאות עניין, השאירו אותנו ערניים ופעילים בשל היות רובן אינטראקטיביות – התבקשנו להשתתף להביע דעה ולהציג מול הקבוצה.
  • החלק הכי חשוב והכי מעניין בעיני היה המפגש עם המתמחים ממדינות אחרות, קבוצה מעולה של אנשים איכותיים ממספר רב של מדינות, הצלחנו ליצור קשר הדוק מאוד במהלך הימים האלה וליהנות בשהות ביחד. שמחתי להיפגש עם אנשים שעובדים באותו תחום ממקומות שונים, לראות את ההבדלים בין העבודה בישראל לבין מדינות אחרות, חלק מהקשיים שאיתם אנחנו מתמודדים זהים מאוד, וחלקם שונה. אין ספק שקיבלתי הרבה מוטיבציה לשמוע את אותם אנשים מדברים על חייהם הקליניים ועם התסכולים היום יומיים שכמעט כולנו חווים בעובדה.
  • השתתפו איתי מתמחה מב"ח כרמל ורופאה מב"ח איכילוב, אנשים מצוינים ולדעתי שלושתנו בלטנו בכל מה שהיה קשור לידע קליני בכל דיון במהלך התוכנית.
  • אחת הסדנאות החשובות ביותר שעברנו הייתה סדנת העל שמע – US, סדנה ברמה גבוהה ביותר – למדנו ותרגלנו שימוש בUS לביצוע US בטן, כבד, כליות, לבלב ושלפוחית שתן. הסדנה הועברה ברמה גבוהה עם הסבר מפורט, דבר שהעלה את התדירות בה אני משתמש בUS בתפקדי ביום יום.
  • לסיכום אירוע מרתק מלא חוויות, ממליץ על האירוע בחום לכל מתמחי הפנימית.

רביע שחאדה –  פנימית א – רמב"ם חיפה