רשמים מכנס של בית הספר האירופאי לרפואה פנימית – ESIM 2018 – באדה הולנד

לבקשתכם אני מעביר את הרשמים שלי על השתתפותי ב ESIM 2018 שהתקיים בין התאריכים 24-30 ליוני השנה.

  • קבלת נציגי המדינות הייתה מסודרת, תהליך הרישום שהתחיל לפני היה מאוד מסודר, קיבלנו הנחיות ברורות ומידע מפורט על תוכנית הבית ספר מרגע הנחיתה באמסטרדם עד שעזבנו את המקום, חשוב להגיד שהמארגנים דאגו אפילו לפרטים הקטנים (כרטיסי רכבת, תחבורה ציבורית, הסברים איך להגיע למקום) והסבירו את העניין מאוד טוב.
  • בתחילת התוכנית המשלחת הישראלית עברה חוויה לא נעימה בעניין הרישום והתשלומים, נמסר לנו מהמארגנים שבכל המדינות המשתתפות עניין התשלומים נסגר ישירות בין האיגוד המקומי לבין מארגני התוכנית ולאחר מכן העניינים נסגרים בין הנציגים לאיגודם. חוץ מהמשלחת שלנו שנזקקה לשלם ישירות למארגנים את דמי הכנס, חשוב לציין ולהעביר לכם שלאחראים על הבית ספר היו הערות שליליות בנוגע לעניין זה.
  • בהתייחסות לתוכנית האקדמית, בעיני הייתה מושלמת, היה גיוון רב של הרצאות והתייחסות לתחומים שונים ברפואה פנימית, מרבית המרצים היו אנשים מבריקים וידועים בעולם, הציגו את הרצאותם בצורה מאוד יפה ונעימה, אישית למדתי המון מהשבוע הזה.
  • אחד הדברים המעניינים שהפתיעו אותי לטובה שהיה בתוכנית מספר לא קטן של הרצאות פארא-רפואיות ומספר של פעילויות סוציאליות, הועברו הרצאות על דיבור מול קהל, הכנת הרצאות. השתתפנו בפעילויות ספורט, שיעורי מוזיקה וכו.
  • בנוסף לתוכנית האקדמית והעברת ההרצאות, נערכו מספר דיוני מקרים בקבוצות קטנות, וזו הייתה הזדמנות להשוות את עצמנו כמתמחים ישראלים עם מתמחים אחרים מרחבי העולם, הופתעתי לטובה מרמת הידע שלנו כמשלחת ישראלית בהשוואה למתמחים ממקומות אחרים, אני חושב שהיה מאוד קל להגיד שהמשלחת שלנו בלטה ביותר בכל מקרה או דיון מורכב. שלושתנו כמעט ולאורך כל הדיונים ניהלנו את הקבוצות הקטנות שלנו, והשתתפנו באופן פעיל בהרצאות
  • מבחינת החוויה הסוציאלית, בעיני זו חוויה מרתקת, היה כיף לפגוש אנשים שונים ממקומות שונים שעושים את אותה העבודה, למדתי את השוני בנהלי העבודה בין מקום למקום, מי עובד קשה ומי פחות, למדתי שבגדול כולם עובדים קשה ולכולם יש תורנויות ארוכות, ושהמחשבה שישנה שחיקה במקצוע היא לא בלעדית למדינת ישראל.

בית הספר הארופאי נותן את ההזדמנות להכיר אנשים חדשים, ליצור קשרים מקצועיים וחברותיים חדשים, מאוד נהנתי מהעובדה שיצאתי משם עם 37 חברים חדשים, החיבור בין המשתתפים היה חזק ויוצא דופן

לסיכום, חוויה לימודית סוציאלית מקצועית ביותר,  מומלצץ בחום למתמחים צעירים בפנימית, אפשר ללמוד ממנה הרבה. נקודה אחת לשיפור (מה שציינתי לעיל) היא לפתור את עניין התשלומים בתקווה למנוע מקרי אי נעימות נוספים למשלחות הבאות

עאסם אבו אשתייה- פנימית ב – בי"ח כרמל