איזה רופא מטפל בטחורים

ללא מומחיות רפואית, לדעת איזה רופא מטפל בטחורים או אפילו איזה רופא עושה בדיקת שד יכולה להיות קשה. ישנם כמה רופאים שיכולים לעזור עם הסימפטומים שלך, אבל זה יהיה תלוי בניסיון האישי שלך. מקרים קלים עשויים להזדקק לרופא ראשוני בלבד, בעוד שאחרים עשויים להזדקק למנתח. ברוב המקרים, אם יש לך זמן, עדיף להיות מועדף על ידי הרופא שלך.

מה הם טחורים?

טחורים הם גושים נפוחים הנוצרים בחלק הפנימי והחיצוני של פי הטבעת. הם יכולים להיות כואבים ועצבניים, ואף עלולים לגרום לדימום רקטלי. הגושים הם תוצאה של ורידים דלקתיים ונפוחים בתוך פי הטבעת. מלבד דימום, אתה עלול למצוא את פי הטבעת שלך גם מגרד וגם עצבני, וזה יכול להיות קשה להקלה.

בדרך כלל, טחורים הם רק מצב קל וצריך להיעלם תוך מספר ימים. זה גם מצב שכיח מאוד, אבל יש מקרים שבהם תצטרך לראות רופא על הטחורים שלך.

רופא לטחורים ומטופל

מתי לפנות לרופא לטחורים?

בעוד שרוב מקרי הטחורים יתבררו במהלך מספר ימים, ישנם מקרים המצריכים תשומת לב של רופא. הטחורים שלך עשויים להימשך יותר משבוע או עלולים לגרום לסיבוכים גדולים יותר מאשר רק תסמינים קלים של טחורים.

עליך להתקשר לרופא שלך בהקדם האפשרי אם תסמיני הטחורים שלך לא נעלמו לאחר שבוע.

אם המצב שלך מחמיר מדי יום, זה יכול להיות סימן לסיבוך גדול מאשר רק טחור. ייתכן שאתה חווה פקקת טחורים, שבה איש מקצוע יצטרך להתערב.

דימום או חוסר שליטה במעיים הם גם תסמינים חמורים שעליכם לפנות לרופא. עדיף להיות בטוח מאשר להצטער.

לאיזה רופא כדאי לפנות לטחורים?

בהתאם למצבך, ייתכן שתזדקק למומחיות של מומחה, ובמקרה זה רופא ראשוני לא יספיק.

רופא ראשוני

אם אינך בטוח עד כמה התסמינים שלך חמורים, עליך לפנות תחילה לרופא ראשוני. אתה יכול לדון בסימפטומים שלך, כמו גם לבצע בדיקה גופנית כדי להבין טוב יותר את מצבך.

הרופא הראשי שלך יכול להשתמש בסימפטומים ובמצב שלך כדי לעזור לך למצוא את המומחה המתאים לעבודה, מכיוון שטיפולים ללא מרשם עשויים שלא להיות יעילים במקרה שלך.

גסטרואנטרולוג

גסטרואנטרולוג מוסמך לאבחן את מצב הטחורים שלך, כמו גם לרשום לך את הטיפול המתאים לו. עם זאת, הם לא תמיד הבחירה הנכונה. הגסטרואנטרולוג עשוי להחליט שקולונוסקופיה היא דרך הפעולה הטובה ביותר, שתאפשר לו לקבל מושג טוב יותר על מצבך.

קשירת טחורים או רצועת טחורים עשויה להתבצע על ידי הגסטרואנטרולוג שלך, שהיא הפעולה של קשירת רצועה סביב הטחור, מנתקת את זרימת הדם שלו. תוך שבוע, הטחור שלך אמור ליפול לחלוטין. שימו לב, הליך זה יכול לגרום לדימום, אך הוא יסיר את הטחור הנפוח.

קבוצת רופאים לטחורים

פרוקטולוג

פרוקטולוג, או מנתח, יהיה הכרחי אם צריך להסיר את הטחור שלך בניתוח. מקרים חמורים ידרשו כריתת טחורים, שבה המנתח יסיר את הטחורים החיצוניים שלך לחלוטין. אם הטחורים שלך גורמים לקריש דם חיצונית, זה ידוע בשם פקקת טחורים. ייתכן שהפרוקטולוג שלך יצטרך לבצע כריתת פקקת טחורים כדי למנוע סיבוכים נוספים.

דוקטור מקוון

הזמנת תור לרופא שלך יכולה לקחת זמן, ושיחה עם רופא פנים אל פנים על כך עשויה להיות מביכה – במיוחד אם אינך בטוח במצבך. שיחה עם רופא מקוון יכול לעזור לך לקבל ייעוץ מקצועי, מבלי שתצטרך לבקר במשרד הרופא. כמה רופאים מקוונים יוכלו גם לרשום לך את התרופות שלך כדי להקל על התסמינים.

איך לטפל בטחורים בעצמך?

הקלה בטחורים

אם לא הלכת לרופא, ישנן מספר דרכים שבהן תוכל להקל על התסמינים בבית. לא תמיד צריך את עזרתו של רופא, ופשוט השרייה במים חמים עשויה לעזור להקל על חלק מהנפיחות והכאב – ולו באופן זמני.

אתה יכול גם לעזור להקל על הכאב על ידי שימוש במוצרים אנטי דלקתיים נפוצים כמו אספירין או איבופרופן. אמנם זה לא ירפא את המצב שלך, אבל זה יעזור להוריד את הנפיחות לזמן קצר, וייתן לך קצת הקלה לאורך היום. לא משנה כמה מצבך לא נוח, אל תיקח יותר מהמומלץ על האריזה.

טיפול בטחורים

ישנם מספר טיפולי OTC [1] שאתה יכול לשים עליהם את היד, אך חלק מהם עשויים לדרוש מהרופא שלך לרשום אותם. ישנם קרמים שיעזרו לטפל בטחורים שלך, כמו גם נרות שתוכל להשתמש בהן בבית. טיפול זה אמור להפחית את הנפיחות, כמו גם להקל על הכאב שאתה חווה כתוצאה מהמצב.

טיפול בטחורים

סיכום

טחורים הם מצב שכיח, בדרך כלל ניתן לניהול. עם זאת, הבנת הסוגים השונים, לדעת איזה רופא מטפל בטחורים, ומודעות לאפשרויות הטיפול הזמינות היא חיונית.

כמו במצבים בריאותיים רבים, מניעה תמיד עדיפה על ריפוי, ולכן שינויים בתזונה ובאורח החיים יכולים להיות מועילים להפליא. אם אתה חווה תסמינים כלשהם, אל תהסס לפנות לייעוץ רפואי.
אם גם אתם חווים ציפורן חודרנית, למדו עוד כאן כדי לדעת איזה רופא מטפל בציפורן חודרנית והאיכויות שכדאי לכם לחפש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן