תוך כמה זמן עוברת הרדמה של רופא שיניים?

כשמדובר בהליכי שיניים, אחד החששות הנפוצים בקרב המטופלים הוא משך ההרדמה. הבנת כמה זמן אורכת הרדמה דנטלית יכולה לעזור להקל על החרדה ולספק בהירות לגבי מה לצפות במהלך ביקור השיניים שלך.

במדריך מקיף זה, נחקור את הגורמים המשפיעים על משך ההרדמה הדנטלית ונדון בסוגים השונים של הרדמה דנטלית. בין אם נקבע לך הליך שיניים שגרתי או טיפול מורכב יותר, מדריך זה נועד לענות על שאלותיך ולעזור לך להרגיש בטוח ומודע לגבי תהליך ההרדמה.

רופא שיניים יד בכפפה מחזיק מזרק

האם הרדמה דנטלית בטוחה?

הסיכונים הכרוכים בהרדמה דנטלית נמוכים ביותר. אחות מיון/טיפול נמרץ מיומנת מפקחת על תקופת ההחלמה שלך, ורופא מרדים מנוסה נותן את ההרדמה הכללית.

אנשי מקצוע מיומנים רואים לעתים קרובות מטופלים עם סיבוכים בריאותיים חמורים בבטחה באמצעות הליך תחת הרדמה, כך שהסיכונים של אנשים בריאים הם מינימליים.

מהם שני סוגי הרדמה?

רופאי שיניים ממליצים בדרך כלל על אחד משני סוגי הרדמה עבור טיפולי שיניים ספציפיים. אלו הם חומרי הרדמה מקומיים וכלליים. הרדמה מקומית מוזרקת או מוחלת באופן מקומי על אזור מסוים בפנים או בפה ומקהה כל תחושה זמנית מבלי לגרום לאובדן הכרה.

הרדמה כללית מרגיעה אותך לתקופה ממושכת, כך שאתה נשאר מחוסר הכרה לאורך ההליך ודורש צינור נשימה. הרדמה כללית חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע מיומן, בעוד שרופא השיניים שלך יכול לתת הרדמה מקומית בעצמו. יש להם הכשרה והשכלה שונה, אז אם אתה רוצה לדעת כמה מרוויח רופא מתמחה, אתה יכול לקרוא את זה גם כאן.

בעוד שההרדמה המקומית משמשת לרוב במרפאת שיניים עבור פרוצדורות פשוטות כמו סתימות מורכבות או עקירה שגרתית, הרדמה כללית נחוצה לתהליכים מורכבים, כגון הסרת שיני בינה פגועות.

תרופות הרגעה עמוקות שונות מהרדמה ועשויות לספק אפשרות נוספת להקלה במהלך ההליכים. הרגעה עמוקה היא דיכאון של הכרה ולא אובדן הכרה, כך שאמנם אתה לא מתעורר בקלות, אתה עדיין יכול להגיב לגירוי חוזר.

תופעות לוואי של הרדמה דנטלית

תופעות לוואי של הרדמה מקומית:

  • חוסר תחושה זמני: האזור שבו בוצעה ההרדמה עשוי להישאר קהה במשך כמה שעות לאחר ההליך. חוסר תחושה זה יכול להשפיע על דיבור, אכילה ושתייה עד שהוא נעלם לחלוטין.
  • כאבים במקום ההזרקה: נפוץ לחוות אי נוחות או כאבים במקום ההזרקה לאחר פגה ההרדמה. אי נוחות זו היא בדרך כלל זמנית וניתן לטפל בה עם משככי כאבים ללא מרשם.

תופעות לוואי של הרדמה כללית:

  • בחילות או הקאות: הרדמה כללית עלולה לגרום לבחילות או הקאות לאחר הניתוח. ניתן לתת תרופות כדי לעזור למנוע או להקל על תסמינים אלה.
  • כאב ראש: חלק מהמטופלים עלולים לחוות כאבי ראש לאחר הרדמה כללית, אותם ניתן לטפל באמצעות תרופות מתאימות לשיכוך כאבים.
  • הזעה או רעד: אלו הן תופעות לוואי שכיחות שעלולות להתרחש כאשר הגוף מסתגל להשפעות ההרדמה. שמיכות או כיסויים חמים יכולים לעזור להתמודד עם רעד.
  • הזיות, דליריום או בלבול: במקרים נדירים, חולים עלולים לחוות בלבול זמני או הזיות במהלך שלב ההחלמה מהרדמה כללית. תופעות אלו הן בדרך כלל קצרות מועד וחולפות מעצמן.
  • יובש בפה או כאב גרון: הרדמה כללית עלולה לגרום ליובש זמני של הפה והגרון, שניתן להקל עליו בעזרת מוצרי לחות לפה או לכסניות.
  • כאבים במקום ההזרקה: אי נוחות מסוימת או כאבים במקום ההזרקה עלולים להתרחש לאחר פגה ההרדמה. אי נוחות זו היא בדרך כלל זמנית וניתן לטפל בה עם משככי כאבים ללא מרשם.
  • סחרחורת או עייפות: שכיח להרגיש עצבני, סחרחורת או עייפות לאחר קבלת הרדמה כללית. חשוב שמבוגר אחראי ילווה אותך הביתה וינוח כראוי במהלך תקופת ההחלמה.
  • חוסר תחושה או פתיחת הלסת מופחתת: במקרים נדירים, טראומה מניתוח בהרדמה כללית עלולה לגרום לחוסר תחושה זמני או פתיחת הלסת מופחתת, המכונה טריזמוס. השפעה זו נעלמת ככל שהגוף מתרפא.

כמה זמן נמשך כל סוג של הרדמה?

הרדמה מקומית דנטלית טיפוסית תימשך בין שעתיים לחמש שעות, תלוי כמה רופא השיניים שלך ביקש להליך. השפעות ההרדמה המקומית מתפוגגות בהדרגה, כאשר ההרגשה חוזרת לאט לאזור בשעות שלאחר ההליך.

רופא שיניים יכול לתת סם הרגעה עמוק בשלוש דרכים: כגז (חנקן תחמוצת), אתה נושם דרך מסכה, כדור שאתה לוקח דרך הפה או תוך ורידי. משך ההשפעות שתחווה תלוי בשיטה המשמשת לביצוע ההרדמה שלך[1]. אם ניתן גז באמצעות מסכה, ההשפעות דועכות ברגע שאספקת הגז נעצרת, אך אתה עדיין עלול לחוות חוסר התמצאות במשך כמה שעות לאחר ההליך.

עם הרדמה כללית הניתנת תוך ורידי, ייתכן שייקח לך עד 45 דקות לאחר הסרת הצנתר IV עד שתתעורר ותהיה מודע לחלוטין. בהתאם לגילך, בריאותך וכמות ההרדמה שקיבלת, ייתכן שייקח לך עד 24 שעות עד שתרגיש קוהרנטי לחלוטין ותחזור לבהירות הנפשית.

לאחר הליך בהרדמה כללית, מבוגר אחראי צריך להיות נוכח שילווה אותך הביתה מכיוון שאינך יכול לנהוג ולפקח עליך במשך 24 השעות הראשונות לאחר הניתוח.

רופא שיניים מחזיק הזרקה

סיכום

הבנת כמה זמן אורכת הרדמה של רופא שיניים חיונית למטופלים העוברים טיפולי שיניים שונים. על ידי מודעות לגורמים המשפיעים על משך ההרדמה וידע על סוגים שונים של הרדמה, המטופלים יכולים להרגיש מודעים ומוכנים יותר לביקורי השיניים שלהם.

זכור, רופא השיניים שלך הוא המשאב הטוב ביותר שלך למידע והדרכה ספציפיים לגבי הרדמה דנטלית. עם כל זה, האם אי פעם תהיתם כמה מרוויח רופא שיני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן